Get Adobe Flash player
Reklaminis skydelis
Naujienos
Struktūra ir kontaktai
Administracinė informacija
Nuorodos
Teikiamos paslaugos
Gimnazijos vertybės
Ugdymas
Ikimokyklinis ugdymas
Profesinis orientavimas
Projektai
Informacija
Gimnazijos rėmimas
Naujienų archyvas
 
 
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Klausimai pasiūlymai

El. pašto adresas
Tema
Žinutės tekstas

Paminėjome Knygnešio dieną

Kovo 16-oji – Knygnešio diena. Tai įžymiojo knygnešio Jurgio Bielinio gimimo diena, skirta visiems knygnešiams, lietuvių kalbos draudimo metais platinusiems lietuviškas knygas, prisiminti ir pagerbti. Ši diena – puiki proga prisiminti Lietuvos istoriją, ypač sunkų rašto, knygos kelią. Dabar, kai knygų kiekvienas turime apsčiai, dažnam sunku patikėti, kad jų kažkada nebuvo, kad pats lietuviško rašto skaitymas buvo uždraustas.

Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijoje kovo 16-ąją literatų būrelio nariai organizavo „Knygų gydyklą“. Pertraukų metu gimnazijos fojė mokiniai klijavo suplyšusias knygas. Ši veikla susilaukė didelio bendruomenės narių, ypač pradinių klasių mokinių, susidomėjimo. Dažnas savo kuprinėje atrado knygą, kurią tuo metu reikėjo „pagydyti“. Aktyvūs buvo ir abiturientai, savo kuprinėse suradę tvarkytinų vadovėlių. Literatų būrelio nariai suklijavo arba patiems leido klijuoti savo knygas bei priminė, kad norint vadovėlius ilgiau išlaikyti gražius, juos būtina apsilenkti.

Pertraukų metu gimnazijos fojė mokiniai žiūrėjo trumpus video apie spaudos draudimo laikotarpį ir knygnešių darbą, skaitė parengtą stendą, o skaitykloje mažieji žaidė mokomąjį žaidimą „Knygos kelias“.

„Knyga neša žinią. Žinia neša meilę Tėvynei“ (iš filmo „Knygnešys“). Organizatoriai tiki, jog šios dienos veiklos prisidėjo prie knygos, žmogaus ir Tėvynės gerovės.                                                                                                                                              

Literatų būrelio vadovė,
lietuvių kalbos mokytoja
ir bibliotekininkė Irena Tverijonienė

 

Lithuanian English Italian Polish Russian Spanish Turkish

Virtuali mokymosi aplinka

Reklaminis skydelis

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis